KPSS Din Hizmetleri DHBT Puan Hesaplama

KPSS Din Hizmetleri DHBT Puan Hesaplama

  • 12.12.2018 8:24:00
No icon

Din Hizmetleri KPSS puanını hesaplamak istediğiniz kişinin ilgili testlerde yapmış olduğu doğru ve yanlış sayılarını aşağıdaki KPSS puan hesaplama aracına girdikten sonra hesapla butonuna basınız. Hesaplama.NET KPSS DHBT Puan Hesaplama aracı ile P122, P123 ve P124 puanlarınızı kolayca hesaplayabilirsiniz.

KPSS nedir?

Bazı kamu kuruluşlarına personel alımlarında girilmesi zorunlu olan bir sınavdır. Uzun adı Kamu Personel Seçme Sınavıdır.

DHBT nedir?

DHBT, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testinin kısaltmasıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde din hizmetlerinde görev alacak personelin atanmasında kullanılacak puanların hesaplanmasında, KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri sonuçları kullanılacaktır. Bu nedenle, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerden DHBT`ye katılacak olanların KPSS'nin ilgili düzeydeki Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna ve Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılmaları zorunludur.

KPSS DHBT kimler içindir?

KPSS DHBT, Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde din hizmetlerinde görev alacak personelin atanmasında kullanılacak puanların hesaplanmasında KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri sonuçları ile birlikte kullanılacaktır. Bu nedenle, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerden Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılmaları zorunludur.

KPSS puanı nedir?

Bir kişinin KPSS sınavından aldığı puandır. Değişik kamu kuruluşlarına personel atamalarında, farklı türde KPSS puanları kullanılmaktadır.

Din Hizmetleri KPSS puanı hesaplama aracıyla hangi türdeki KPSS puanlarını hesaplayabilirim?

Hesaplama.net Din Hizmetleri KPSS Puanı Hesaplama aracıyla P122, P123 ve P124 puan türlerindeki KPSS puanınızı hesaplayabilirsiniz.

KPSS testlerinde netler nasıl hesaplanıyor?

KPSS puanlarınız KPSS'de her bir test bölümünden yapmış olduğunuz netler kullanılarak hesaplanmaktadır. Her bir test bölümünde yapmış olduğunuz net sayısı, doğru cevaplamış olduğunuz soru sayısından yanlış cevaplamış olduğunuz soru sayısının dörtte birinin çıkarılmasıyla hesaplanır.

KPSS puanı nasıl hesaplanır?

KPSS puanı, özel formüller ve geçmiş yıllarda uygulanan KPSS'lerdeki istatistiksel veriler kullanılarak hesaplanmaktadır.

KPSS puanı kaç yıl geçerlidir?

KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.

 

 

KPSS DHBT Puan Hesaplama

 

Yorumlar