Meteoroloji'den İstanbul'a son dakika kar ve hava durumu uyarısı geldi! İstanbul'a kar yağacağı tarih belli oldu

Meteoroloji'den İstanbul'a son dakika kar ve hava durumu uyarısı geldi! İstanbul'a kar yağacağı tarih belli oldu

  • 26.11.2018 7:56:51
No icon

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul için son dakika hava durumu ve kar yağışı uyarısı geldi. Kasım ayının sonlarına geldiğimiz bu günlerde, hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrediyor. Özellikle yurdun belli başlı kesimlerine kar yağışlarının yaşanmasının ardından merakla beklenen diğer konulardan biri ise, 'İstanbul'a ne zaman kar yağacak' sorusu oldu. Konuyla ilgili milyonlarca vatandaş araştırmalar yaparken Meteoroloji'den flaş bir açıklama geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama doğrultusunda İstanbul ve yurdun diğer kesimlerinde karın yağacağı tarih belli oldu. İşte il il hava durumu tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul için son dakika hava durumu ve kar yağışı uyarısı geldi. Kasım ayının sonlarına geldiğimiz bu günlerde vatandaşların merak ettikleri konusunda arasında kar yağışlarının ne zaman olacağı sorusu geliyor. Milyonlarca vatandaş konuyla ilgili araştırma yaparken, yurdun doğu kesimlerine yağan karın batı kesimlerine ne zaman geleceği merak konusu oldu. Konuyla ilgili flaş bir açıklama Meteoroloji'den geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama doğrultusunda İstanbul'a yılın ilk karının yağacağı tarih belli oldu. İşte il il hava durumu tahminleri...

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Milyonlarca insan bu sorunun yanıtını ararken Meteoroloji'den konuyla ilgili açıklama geldi. Yurdun doğu kesimlerine yağan kardan sonra Marmara bölgesine ne zaman kar yağacağı belli oldu. İşte detaylar...

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, son değerlendirmelere göre, Marmara Bölgesi'nde, yarından itibaren batı kesimlerinden başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girerek hava sıcaklıklarının artması bekleniyor.

Bölgede 29 Kasım Perşembe gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk hava ile sıcaklıkların hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Haftanın ilk yarısında yağmur ve sağanak şeklinde meydana gelecek yağışların hafta sonuna doğru yüksek kesimlerden başlayarak karla karışık yağmur ve kar şekline dönmesi bekleniyor.

İstanbul genelinde hafta sonuna kadar her gün aralıklarla yağmur ve sağanak yağış görülecek. Bununla birlikte yeni haftanın ilk yarısında Marmara'nın batısında yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olacağı öngörülüyor.

Yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımlayacağı günlük tahmin raporları ve uyarıların takip edilmesi istendi.

sabah

Yorumlar