Meteoroloji'den SON DAKİKA ! Fena Geliyor !

  • 09.03.2018 9:46:28
No icon

İstanbul için uyarı! Sağanak yağış geliyor | 9 Mart 2018 Cuma hava durumuMeteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. İstanbul’da ise gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul’da hava durumu nasıl? Peki 9 Mart hava durumu nasıl?

İstanbul’da etkisini yavaş yavaş gösteren olan yağış,kendini öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü yağışa bırakacak. Peki 9 Mart hava durumu nasl olacak? İşte hava durumu; İşte 9 Mart 2018 Cuma hava durumu; Yapılan son değerlendirmelere göre, Mersin, Karaman, Şanlıurfa ve Mardin dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, iç ve batı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, gece Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklindeki yağışların Batı ve Orta Karadeniz’in kıyı kesimleri ile Karabük, Kastamonu, Amasya, Tokat, Bayburt, Osmaniye, Kahramanmaraş, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Erzurum’un güney ve batı çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esecek.

İstanbul için uyarı! Sağanak yağış geliyor | 9 Mart 2018 Cuma hava durumu

METEOROLOJİ’DEN FIRTINA UYARISI Meteoroji Genel Müdürlüğü Ege’nin güneyi için son dakika fırtına uyarısı yayınladı, uyarı şu şekilde; Güney Ege’de rüzgarın bugün (08.03.2018 Cuma) öğle saatlerinde batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, aynı gün (08.03.2018) öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor

İSTANBUL’DA SAĞANAK YAĞIŞ İstanbul’da sabah saatlerinde sağanak yağış etkili olmaya başladı. Meteroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından bu sabah İstanbul’da sağanak yağış etkilş oldu. Gök gürültüsüyle birlikte etkili olan sağanak yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı. Yağmura trafikte yakalanan sürücüler ilerlemekte zor anlar yaşadı. Sağanak yağış, etkisini sürdürüyor.